Sonda tak/nie liczniki.org
Czy chciałbyś bezpośrednio wybierać Radę Nadzorczą spółdzielni mieszkaniowej zgodnie z obowiązującym prawem?
Głosów ogółem: 553
Tak: 312 (56%)
Nie: 241 (44%)

Data: 09-02-2014, 22:34
Imię: barbara
Treść: Witam, uprzejmie proszę o pomoc.
Spółdzielnia, w której zasobach mieszkam od 23 lat celowo nie reguluje swoich praw do gruntu. Działania te dla mnie są oczywiste. Zarząd z RN zyskali uchwałę (bezprawne działania) z mocy której Zarząd podpisał umowę z partnerem gosp. o wątpliwej kondycji finansowej na wybudowanie budynku mieszkalnego na cz. gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym. Do czasu zakończenia inwestycji szyld spółdzielni jest niezbędny. Bez zgody członków dokonano wpisu roszczeń na rzecz partnera w wys. 40 mln zł. Po zakończeniu inwestycji utworzy się wspólnota i pozostaną długi w spni, za które to odpowiadają solidarnie jej członkowie. Oni dzisiaj nie maja wiedzy w tym zakresie - umowa jest poufna. Ponieważ członków jest 230 zagrożenie wydaje się realne i nie tak odległe. Mnie interesuje spokojne zamieszkiwanie w lokalu, który zakupiłam 23 lata na zasadzie własnościowego spół. prawa do lokalu. Licząc na pomoc, pozdrawiam Barbara

Data: 14-09-2012, 04:12
Imię: MpiiUHaXWgSeLIOiAL
Treść: That's not just the best anwser. It's the bestest answer!

Data: 24-03-2012, 15:56
Imię: Janek
Treść: Dla mnie Rada Nadzorcza to nadzorca nad całą sp-nią w moim imieniu, strzegący przestrzegania prawa i prawidłowego gospodarowania naszymi pieniędzmi przez Zarząd. Nie może być układna,ani tolerancyjna. MUSI być rzetelna, obiektywna,prawa. Dlaczego? pani Barbara wyjaśniła to w jednym zdaniu. Również absolutorium dla Zarządu powinno być udzielane TAJNIE, a do tego w mojej sp-ni (na wschodzie Polski)klika z udziałem radcy nie chce dopuścić.Pozdrawiam.

Data: 03-03-2012, 23:15
Imię: Barbara
Treść: Warto dokonać wyboru osób do Rady Nadzorczej,ponieważ spółdzielnia dysponuje milionami złotych-warto więc zadbać o rzetelną kontrolę wydatków.

Data: 24-06-2009, 19:11
Imię: Jan
Treść: Oczywiście, że chciałbym wybierać bezpośrednio członków Rady Nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej. Jestem za jasnymi regułami wyboru.


Skomentuj: